Україна стоїть на порозі заборони пластикових пакетів. Таким чином, вона приєднається до 33 країн, які вже зробили свій внесок в охорону навколишнього середовища і заборонили їх використання повністю, і 53, які ввели податок на використання або частково заборонили..
"За" відповідний законопроєкт №2051 проголосували 365 депутатів.
Ініціатор проєкту закону, позафракційний депутат Дмитро Шпенов нагадав, що 24 жовтня 2018 року Європейський парламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з пластику. Причиною стала загроза екологічної катастрофи. В Україні, на його думку, теж бракує законодавчого врегулювання.
Проєктом закону передбачають заборону продажу у магазинах, павільйонах та інших об'єктах роздрібної торгівлі надлегких та легких пластикових пакетів.
Винятком стануть біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети, призначені для пакування свіжого м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів.
Крім того, проєкт передбачає обов'язкове маркування пластикових пакетів.
Наразі скорочення обігу поліетиленової продукції в Україні законодавчо не врегульоване. Окремі питання врегульовані законом України "Про відходи", а також Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Глобальний рух Break Free From Plastic визначив компанії, які є лідерами з пластикового забруднення планети. Як повідомляється у звіті про результати дослідження, всього вдалося скласти список з восьми тисяч брендів, які залишають пластикові відходи.
У проведенні дослідження допомагало 72,5 тисячі волонтерів з 51 країни світу. Вони зібрали 476423 одиниць пластикового сміття, 43% з яких можна було співвіднести з тим чи іншим брендом.
Виявилося, що лідером за кількістю пластикового сміття є компанія Coca-Cola – всього було виявлено 11732 фрагментів упаковки від продуктів бренду в 37 країнах світу. Друге місце займає компанія Nestle, а на третьому – PepsiCo.
У Топ-10 забруднювачів увійшли також Mondelez International, Unilever, Mars, P&>, Colgate-Palmolive, Phillip Morris і Perfetti Van Mille.