UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вартість нафти зростає на даних про скорочення запасів у США

Brent дорожчала до 67,38 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 7 лютого, зростають на даних Американського інституту нафти (API) про скорочення запасів сировини у США і за підтримки з боку корекції на американському фондовому ринку після сильного падіння, свідчать дані торгів.

Станом на 6:18 вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,75% - до 67,36 доларів за барель. Березневі ф'ючерси на нафту марки WTI здорожчали на 0,82% - до 63,91 доларів за барель.

Ціни на "чорне золото" підтримує статистика API, згідно з якою запаси нафти у США за підсумками робочого тижня, що завершився 2 лютого, скоротилися на 1,05 млн барелів - до 418,4 млн барелів. При цьому аналітики прогнозували зростання запасів сировини на 2,5 млн барелів.

Тепер інвестори чекають на публікацію даних Міністерства енергетики США о другій половині дня. Експерти прогнозують збільшення запасів "чорного золота" у США на 3,189 млн барелів після зростання на 6,776 млн тижнем раніше.

Крім того, додатковим позитивним фактором для світового нафтового ринку є корекція на біржах США після різкого падіння у понеділок, 5 лютого. Зокрема, основні фондові індекси США у вівторок, 6 лютого, зросли на 1,8-2,3%.

При цьому, на думку аналітиків, зростання цін на нафту може бути нестійким. Як зазначає агентство "Рейтер", низка експертів попереджає про ризик їх зниження на тлі нестабільності на фінансових ринках і через слабкий сезонний попит на сировину.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".