Світові ціни на нафту у середу, 4 квітня, демонструють негативну динаміку на очікуванні інвесторами публікації статистики щодо запасів сировини у США, свідчать дані торгів.
Станом на 7:52 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,29% - до 67,92 доларів за барель, ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшувалася на 0,29% - до 63,36 доларів за барель.
Статистика Міністерства енергетики США і Американського інституту нафти (API) щодо запасів сировини в країні за підсумками минулого тижня буде опублікована о другій половині дня.
Учасники торгів чекають, що Міненерго США повідомить про зростання запасів на 246 тисяч - до 430,1 млн барелів. У той самий час інвестори оцінюють неоднозначні дані API щодо скорочення запасів сировини за тиждень до 30 березня на 3,28 млн барелів, хоча аналітики чекали на зростання на 246 тисяч. Тижнем раніше, за даними організації, запаси "чорного золота" збільшилися на 5,321 млн барелів. При цьому запаси бензину зросли на 1,1 млн барелів.
Крім того, інвестори продовжують стежити за ситуацією навколо торговельних відносин між Китаєм і США. Раніше у середу торгове представництво США опублікувало список зі 1300 найменувань китайських товарів, на які можуть бути накладені мита у відповідь на нечесну торгівлю з боку Китаю, крадіжку технологій та інтелектуальної власності.
"Торговельні спори продовжують чинити негативний тиск на ринки, особливо на сировинні товари з циклічною динамікою котирувань. Незважаючи на стійке зростання світової економіки, ми відзначаємо високі ризики в сировинному секторі на тлі падіння настроїв і перспективи фіксації прибутку інвесторами. Це особливо стосується ринків нафти і металів", - зазначає голова досліджень сировинних ринків Julius Baer Норберт Рюкер, думка якого наводиться в огляді, наявному в розпорядженні "РІА Новини".
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.
Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".