Вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,54% - до 48,09 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,44% - до 45,50 долара за барель. У понеділок вартість WTI вперше з 21 липня перевищила психологічну позначку в 45 доларів за барель, а Brent вперше з 15 липня виявилася вище рівня у 48 доларів за барель.
Поштовх до ралі на ринку "чорного золота" був отриманий минулого тижня в четвер після заяв міністра енергетики, промисловості і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Халіда аль-Фалиха (Khalid Al Falih). Він повідомив, що його країна може взяти участь у скоординованих діях ОПЕК й основних країн-експортерів, щоб допомогти збалансувати ринок. На його думку, зустріч в кулуарах Міжнародного енергетичного форуму у вересні в Алжирі є можливістю для цього.
Додатковий стимул до зростання світові ціни на нафту отримали в понеділок, завдяки коментарями міністра енергетики РФ Олександра Новака. В інтерв'ю саудівській газеті "Аш-Шарк аль-Аусат" він заявив, що двері для переговорів з ОПЕК щодо заморозки рівня видобутку нафти для стабілізації цін залишаються відкритими, якщо така необхідність виникне.
У вівторок інвестори вирішили зафіксувати отриманий прибуток, що призвело до негативної динаміки на ринку. Незважаючи на це, вартість нафти марки Brent залишається на 15% вище показника на початок місяця в 41,51 долара за барель, а ціна нафти марки WTI на 16% вище показника в 39,19 долара за барель, досягнутого 3 серпня.