Міжнародні резерви України в першому місяці літа виросли на 2% і на 1 липня досягли рівня в $28,357 млрд (у еквіваленті). Про це повідомляє прес-служба Національного банку.
Відзначається, що резерви виросли завдяки валютним надходженням на користь уряду і інтервенцій Нацбанку, що компенсувало погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави.
По-перше, валютні надходження на користь уряду становили $1,095 млрд (в еквіваленті), у тому числі $726,3 млн - від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП). Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті склав $995,6 млн. З цієї суми $848 млн були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, $80,1 млн - на обслуговування єврооблігацій, а решта - на виконання інших зобов'язань держави в іноземній валюті. Крім того, в червні НБУ сплатив $2,3 млн на користь Міжнародного валютного фонду.
По-друге, щодо операцій НБУ на міжбанку, то більшу частину червня на міжбанківському валютному ринку пропозиція валюти переважала над попитом, зокрема через завдяки інтересу нерезидентів до ОВДП і активізації експортерів. Це дозволило НБУ поповнити резерви на $682,8 млн. За підсумками червня чиста купівля валюти Нацбанком на валютному ринку склала $583,3 млн.
По-третє, мала місце переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на $180,8 млн. У НБУ підкреслили, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Нацбанку.
На початок 2021 року міжнародні резерви України становили $29,11 млрд.
Міжнародні резерви України за квітень виросли до $28 мільярдів (в еквіваленті), що на 3,6% більше, ніж на початок минулого місяця.