UA / RU
Підтримати ZN.ua

Валютні обмінники хочуть обкласти щомісячним авансовим податком на прибуток

Такий законопроект ініціювали НБУ та голова профільного комітету Ради з податків.

Національний банк України та голова профільного комітету Ради з податків та фінансів Данило Гетманцев пропонують запровадити авансову сплату податку на прибуток для небанківських обмінників валют у розмірі трьох мінімальних зарплат щомісячно, що станом на зараз складає 19,5 тисяч гривень. Відповідний законопроект зареєстровано на сайті парламенту.

«Зареєстрував у парламенті ініційований НБУ законопроєкт щодо запровадження авансового внеску з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи небанківських фінансових установ, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі. У разі підтримки законопроєкту парламентом бюджет щомісячно отримуватиме фіксовану суму в розмірі трьох мінімальних зарплат за кожний пункт обміну. Надходження складуть близько мільярда гривень по року», - написав Гетьманцев у Facebook.

Він додав, що обмін валют завжди вважався одним із найбільш прибуткових бізнесів, а  особливо у кризові часи. І хоча зараз, за його словами, в Україні  працює близько 4 тис. пунктів обміну, впродовж 2021 року небанківські обмінники заплатили лише 7 млн грн податку на прибуток, або близько 1,7 тис. грн на рік у середньому з одного із 4 тис. обмінників.

Читайте також: Обмінники та банки зможуть самі встановлювати курс купівлі валюти: як це вплине на її ціну

Нагадаємо, наприкінці липня НБУ звинуватив небанківські обмінники у штучній девальвації гривні, заборонив їм виставляти табло з курсами та ввів інші обмеження. На початку серпня регулятор також анулював ліцензії ФК "Константа М", "ДСД Фінанс", "24 онлайн" та "Фінансова гарантія", яким належить близько 600 обмінників або 15% ринку валютообміну за порушення вимог валютного законодавства.