UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС погодив заочне розслідування щодо Дубілета

Екскерівник «Приватбанку» на засіданні побував у режимі відеоконференції.

Вищий антикорупційний суд задовільнив клопотання Національного антикорупційного бюро та погодив початок досудового розслідування щодо колишнього голови правління ПАТ КБ «ПриватБанк» Олександра Дубілета. Як повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури,  таке судове рішення створить умови для завершення розслідування щодо підозрюваного, який переховується від слідства за межами території України.

Як заявив Центр протидії корупції, сам Дубілет брав участь у засіданні у режимі відеоконференції. Він продемонстрував суду український та ізраїльський паспорти та зазначив, що повертатися в Україну не збирається, остільки тут йому “загрожує небезпека”.

Олександра Дубілета підозрюють за двома епізодами розтрати в часи роботи в найбільшому банку України. Мова йде про 137 млн гривень, які перерахували компанії "Інгосстрах" за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним у грудні 2016 року.

Також напередодні націоналізації 8,2 млрд гривень біли перерахован на рахунки компанії Claresholm Marketing Ltd.

Читайте також: Дубілет через суд хоче змусити силовиків прибрати його особистість з переліку розшукуваних

15 лютого Національне антикорупційне бюро заявило про оголошення підозри в розтраті 8,2 млрд грн трьом колишнім топ-менеджерам "ПриватБанку" : голові правління, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій банку.

2 червня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Олександра Дубілета, якого підозрюють за двома епізодами розтрати коштів установи. Заочно його взяли під варту, оскільки він зараз проживає в Ізраїлі.

"ПриватБанк" націоналізували в грудні 2016 року. Згодом держава докапіталізувала його на 155 млрд гривень. Портфель неробочих кредитів "Приватбанку", що  пов'язують з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінювався в 212,795 млрд гривень.

Як писало ZN.UA, є мільйон причин, чому Приватбанк не можна повертати колишнім власникам, але головна одна - це буде визнання повної неспроможності української держави і чинної влади. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Великий куш у Верховному суді".