Кількість вакансій у жовтні змінилася незначною мірою. Але, судячи з опитування працездатного населення, ракетний обстріл негативно позначився на ринку праці та безробітті.
Активність роботодавців
За даними сервісу OLX Робота, який спеціалізується на «блакитних комірцях», у чотирьох із п'яти сфер, де раніше найбільше шукали працівників, пропозицій роботи протягом жовтня поменшало в середньому на 5%.
Зменшення активності пов'язують насамперед з обстрілами. Хоча ближче до кінця жовтня ринок стабілізувався та продовжив наповнюватися вакансіями. Загалом у OLX не прогнозують різкого падіння вакансій «на місці» через обстріл, оскільки український бізнес пристосовується до нових реалій.
Втім, експерти спрогнозували, що важливість забезпечення продовольством та відновлення зруйнованої інфраструктури робитимуть робітничі професії в Україні більш актуальними.
Крім того, у листопаді очікується традиційне зменшення кількості пропозицій роботи в усіх сферах, яке досягне свого мінімуму в грудні.
Віддалена робота
Через відключення світла багато працюючих на віддаленні в Україні не можуть виконувати повноцінно свою роботу. Тобто, ймовірна реакція ринку — зменшення попиту на віддалене працевлаштування майже на чверть. За даними OLX Робота, відчутно зменшилася пропозиція роботи для адмінперсоналу та IT.
Реакція на обстріл
Згідно з останнім опитуванням Соціологічної групи «Рейтинг», у липні 39% працездатного населення в Україні не мали роботи. У червні цей показник був лише 35%. Тобто, за місяць рівень безробіття зріс на 4%.
При цьому сповільнилася і динаміка показників повернення на робочі місця, що спостерігалася останні три місяці. Серед тих, хто мав роботу до війни, лише 59% працювали. З них:
- 34% повноцінно;
- 19% віддалено чи частково;
- 6% виявили нову роботу.