Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський на брифінгу в Києві у середу, 3 серпня.
"Зі всіх виробників і імпортерів шин буде стягуватися певна плата, що буде дорівнювати вартості утилізації шин, що дозволить очистити величезні території і припинити практику спалювання шин", - сказав він.
За словами М.Злочевського, до Мінекології звернулося кілька інвесторів, готових побудувати потужні заводи з утилізації шин. Однією з найбільш поширених технологій таких заводів є переробка шин на дрібну крихту з подальшим її використанням у будівництві доріг.
Міністр також уточнив, що введення плати не буде обтяжливим для виробників та імпортерів шин.
У матеріалах прес-служби Мінекології уточнюється, що прийнята постанова передбачає поетапне збільшення обсягів утилізації зношених шин. Зокрема, у 2011 році планується утилізувати 10% ввезених шин, у 2012-му - 15%, в 2013-му - 20%, в 2014-му - 25%, у 2015-му - 30%, у 2016-му і в наступні роки - 35%.
"Метою постанови є запровадження механізму поводження з відпрацьованими шинами на основі відповідальності їх виробників і імпортерів ... (що - ред.) дозволить підвищити ефективність функціонування системи збору заготівлі та переробки відпрацьованих шин, а також збільшити обсяг використання відходів як вторинної сировини", - відзначає міністерство.