Поступове економічне відновлення в країнах 3 доводить, що їм не потрібна ще більша політична і фіскальна інтеграція.
Як повідомляє Financial Times, про це сказав німецький голова Європейського стабілізаційною механізму Клаус Реглінг, який раніше підтримував створення окремого парламенту і казначейства єврозони.
"Той факт, що 19 суверенних країн, які користуються євро, так швидко провели спільні заходи, доводить, що нам не потрібен повний політичний союз. Економіка в цілому в порядку, а колишні країни програми, такі як Ірландія і Іспанія, тепер стали чемпіонами з економічного зростання в Європі. Все це показує, що нам не потрібний повний фіскальний союз. Єврозона функціонує добре", - переконаний Реглінг.
Тим часом, ЗМІ повідомляли, що європейські компанії готуються сплачувати податки по-новому. Європейська комісія минулого тижня склала пропозицію щодо зміни порядку оподаткування великих компаній, які діють на території країн Євросоюзу. Пропоновані зміни, що отримали назву "єдина консолідована база для корпоративного податку" (common consolidated corporate-tax base, CCCTB), будуть вимагати від компаній сплати податків в залежності від того, в яких країнах ЄС знаходяться їхні активи і штат співробітників, а також від того, де зосереджена виручка від продажів.