У Брюсселі стурбовані, що нові санкції США проти РФ нашкодять європейським енергетичним компаніям, пише Financial Times.
Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер закликав негайно переглянути реакцію Брюсселя, якщо нові санкції США проти Росії завдадуть удару по європейським енергетичним компаніям або іншому бізнесу.
Згідно з отриманою FT записки, приготовленої до засідання Комісії, яке відбудеться в середу, Брюссель "повинен бути готовий діяти протягом кількох днів", якщо американські заходи будуть прийняті без урахування побоювань ЄС.
У записці вказується, що Брюссель вимагає "публічного або письмового запевнення", що адміністрація Трампа не буде застосовувати нові санкції способом, який зашкодить інтересам ЄС.
Інші пункти в записці передбачають використання європейського законодавства для запобігання визнання або примусового виконання американських санкцій в Європі, а також заходи, що відповідають вимогам СОТ.
Ці кроки свідчать про глибоку стурбованість щодо того, що ці заходи можуть зашкодити європейським енергетичним компаніям, що беруть участь у проектах, пов'язаних з Росією, включаючи ті, які задіяні в будівництві газопроводу "Північний потік-2" між Росією і Німеччиною.
Брюссель має намір стверджувати, що потенційні економічні проблеми, які можуть виникнути в Європі через заплановані санкції, виходять далеко за рамки одного проекту. Стверджується, що вони можуть нашкодити "технічному обслуговуванні та модернізації" трубопроводів у Росії, які подають газ в Україну, а також трубопровідним проектам в Каспійському регіоні і розвитку газовидобутку біля узбережжя Єгипту.
Крім того, у попередженні говориться, що "ці заходи можуть вплинути на потенційно велику кількість європейських компаній, що ведуть законний бізнес, у відповідності із заходами ЄС, з російськими структурами в залізничній, фінансової, судноплавної і гірничодобувній галузях".
Нагадаємо, що 22 липня обидві палати конгресу США - палата представників і сенат - досягли згоди щодо законопроекту про нові санкції проти Росії та Ірану.
Раніше Сенат США майже одноголосно підтримав поправку в законопроект про розширення санкцій проти Ірану, яка передбачає посилення санкційного тиску на Росію. Проти проголосували лише два сенатори.