UA / RU
Підтримати ZN.ua

В уряді РФ розповіли, що будуть робити, коли нафта стане ще дешевшою

заступник Міністра охвучил мінімальну вартість бареля "чорного золота", яку зможуть витримати російські компанії.

При подальшому зниженні цін на нафту, уряд Російської Федерації може вдатися до "складних рішень", заявив перший заступник міністра енергетики РФ Олексій Текслер у четвер, 28 січня, передає "РБК-Україна".

"Якщо при старих цінах на нафту із Західного Сибіру в бюджет надходило приблизно 75-80% вартості бареля, то тепер ця сума значно зменшилася. При 50 доларах за барель − це всього лише вже 30-31 долар", − зазначив заступник голови російського Міненерго.

Текслер також озвучив нижній поріг вартості чорного золота, який зможуть витримати російські компанії.

"Галузь зараз почуває себе більш-менш адекватно, тому що витрати на видобуток становлять 3-6 доларів, а на транспортування - до 15-16 доларів за барель. 20 доларів за барель компанії витримають в поточному моменті, але перестануть думати про інвестиції, про майбутнє. І це велика проблема. Тому 20 доларів не витримає ніхто", − спрогнозував заступник міністра.

Таким чином Текслер підтвердив тезу, раніше озвучену главою Мінекономрозвитку РФ Олексієм Улюкаевым, що головну загрозу російській економіці несе не зниження цін на нафту до 20 доларів за барель, а її стійке збереження на цьому рівні протягом тривалого періоду.

Раніше повідомлялося, що Путін не бачить нічого драматичного у падінні цін на нафту. На думку Путіна, це "природний процес". При цьому російський президент виправдав рішення перейти з трирічного бюджету на річний через падіння нафти (російський бюджет сильно залежить від коливання цін на "чорне золото").

Останнім часом нафтові ціни коливаються в районі $ 30-35 за барель. Бюджет Росії на 2016 рік сформований виходячи з ціни нафти до $ 50 за барель.

Вже в січні 2016 року стало відомо, що з-за низьких цін на нафту РФ уріже свій держбюджету ще на 10%.