UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Укроборонпромі відзвітували про відмову від російських комплектуючих

Російський "Ростех" заявляє про зворотне.

Зараз 70% компонентів зброї виготовляється в Україні, а 30% - на Заході. Про це йдеться в повідомленні Укроборонпрому.

"У 2016 році ми підключили до програми імпортозаміщення близько 400 підприємств усіх форм власності по всій країні, які виробляють понад 1 700 заміщених вузлів, агрегатів і комплектуючих виробів. Зокрема, в бронетанковій галузі вже 87% деталей ми виробляємо в Україні, і лише 13% – закуповуємо в західних країнах", – повідомляє Укроборонпром.

Наприклад, новітні бронемашини Дозор-Б виробляють в кооперації 17 підприємств-учасників Концерну та 86 інших вітчизняних підприємств різних форм власності.

Ще один приклад – виробництво літака Ан-178.

"Якщо в 2015 році 48% деталей для нього виготовлялося в Україні, 41% – в Росії і 11% – в інших країнах, то вже в 2016 році ми повністю відмовилися від російських комплектуючих. В Україні зосередилося 78% виробництва, а в інших країнах – 22%", – йдеться в повідомленні.

В Укроборонпромі нагадали, що на початку війни на Донбасі лише 55% компонентів для військової техніки і зброї вироблялося в Україні, 10% імпортувалося із західних країн, 35% – з Росії.

Нагадаємо, що в держкомпанії "Ростех" заявили, що Росія продовжує закуповувати двигуни для цивільних і експортних вертольотів в України, але планує поступово наростити власне виробництво.

Також повідомлялося, що український "Мотор Січ" візьме участь в російсько-китайському проекті важкого вертольота AHL і буде виготовляти для нової машини турбо-двигуни АІ-136Т. При цьому в компанії заперечують, що продають двигуни безпосередньо в РФ, пояснивши, що працюють з китайською компанією Avicopter.

Обсяг експорту основних видів озброєнь України в 2016 році склав $ 528 млн, що забезпечило їй 11-е місце в щорічному рейтингу світових експортерів озброєнь Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI).

Згідно з даними Укроборонпрому, обсяг експорту озброєнь і продукції військового і спеціального призначення підприємствами держконцерну за підсумками 2016 року зріс на 25% у порівнянні з 2015 роком - до $ 756 млн.