UA / RU
Підтримати ZN.ua

В "Укрнафті" провели аудит: який прибуток показала компанія і скільки дивідендів можна отримати

Навіть під державним управлінням "Укрнафта", приватизацію якої відкладають десятиліттями, отримала у 2023 році 23,6 млрд грн чистого прибутку.

В "Укрнафті" провели незалежний аудит, який підтвердив фінансові показники компанії. Так, у 2023 році "Укрнафта" отримала чистий прибуток у розмірі 23,6 млрд грн. Про це повідомив директор компанії Сергій Корецький у Facebook. Аудит виконав Grant Thornton Ukraine 3 квітня.

Читайте також: "Укрнафта" провела технічні роботи, що дозволило наростити видобуток нафти управлінню у Бориславі

"Дивіденди за минулий рік удвічі перевищують кумулятивний результат останніх 10 років", - наголосив Сергій Корецький.

Затверджений Кабінетом Міністрів фінансовий план "Укрнафти" на 2024 рік передбачає чистий дохід на рівні 118 млрд грн, чистий прибуток - 18 млрд грн.

Читайте також: "Укрнафта" у лютому наростила видобуток газу на 10,7% - до 92,1 млн кубометрів

2024 року компанія планує розпочати буріння 30 нових свердловин, закупити обладнання для інтенсифікації видобутку, інвестувати в оновлення мережі.

"Укрнафта" – найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС із 537 станцій, з яких діють 456. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року "Укрнафта" випускає власні паливні талони та карти "NAFTAКарта", що реалізуються юридичним та фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".

Читайте також: "Укрнафта" отримала спостережну раду з партнером та підлеглою Єрмака

Найбільшим акціонером "Укрнафти" є НАК "Нафтогаз України" із часткою 50%+1 акція. 5 листопада 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ прийняла рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, які належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.

Раніше ми писали про те, що у березні 2024 року до загального та спеціального фонду державного бюджету залучили 242,8 млрд грн податків, зборів та інших платежів. З них податок на прибуток підприємств склав 60,1 млрд. грн., з яких 23,5 млрд грн сплатили державні банки.