Новий держстандарт якості молока, який почав діяти з 1 січня, хочуть відтермінувати до липня 2018 року. Нові правила, зокрема, посилюють вимоги до молока, яке закуповують у населення. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики України.
Проект рішення про відстрочення найближчим часом представлять для громадського обговорення.
Зміни вимог до молока буде супроводжуватися аналізом розвитку ринку та ефективності державної підтримки.
Кінцева мета - привести якість молока-сировини в Україні у відповідність з європейськими положеннями.
У проекті передбачається, що використання молока другого класу (від населення) обмежать для виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду. Проте молоко від населення буде дозволено у виробництві кормів для тварин або казеїну.
Підвищення якості молока з другого до першого сорту не вимагає значних витрат. Зокрема, мова йде про дотримання гігієни персоналу і самих тварин.
Виробникам молока потрібно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко вищої якості коштує дорожче, ніж другого сорту, різниця в середньому досягає двох гривень і більше.
А молоко-сировина екстра-класу користується підвищеним попитом. Зараз його частка в структурі закупівель становить 15,5%, а рік тому – 13,8%. Більше того, саме молоко екстра-класу в цілому є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт.
Для невеликих господарств хорошим способом підвищення якості молока може стати кооперація, заявляють в Мінагрополітики.
Нагадаємо, що в серпні 2016 року Україна вперше поставила в ЄС сухе молоко в рамках квоти.