У 2017 р. була впроваджена можливість електронної реєстрації земельної ділянки і, завдяки введенню онлайн-обміну даними з реєстром Мін'юсту, - електронна реєстрація договору оренди землі.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк. На його думку, екстериторіальність погодження проектів землеустрою дозволила вирішити проблеми з затягуванням термінів розгляду документів і звести їх до 5-7 днів, а також вилучити можливості для здирства. Тепер на повторний розгляд направляється до 5% проектів, а в третій раз повертається не більше 1%.
"Державний земельний кадастр одним з перших у світі був переведений на технологію блокчейн, тим самим знявши будь-які сумніви в надійності збереження даних у системі. Саме наповнення кадастру наблизилося до позначки 73% - за останній рік було внесено близько 1,3 млн земельних ділянок. Прогалини - це землі водного, лісового фонду, землі аграрних ДП, тобто, суб'єктів, на які Держгеокадстр впливу не має і які не поспішають їх оформляти", - зазначив заступник міністра.
Детальніше про результати та перспективи розвитку сільського господарства в Україні читайте у статті Михайла Кухара "Перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк: "Система сільського господарства, яка неспроможна без дотацій, - згубна для України"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".