UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні троє громадян контролюють 6% ВВП — Світовий банк

У Світовому банку заявили, що Україні знадобиться 50 років, щоб наздогнати Польщу.

Світовий банк оприлюднив дослідження про економічний розвиток України, результати якого свідчать про те, що в Україні активи трьох найбагатших фізичних осіб перевищували 6% ВВП країни в 2017 році, повідомив віце-президент Світового банку Сиріл Мюллер.

За його словами, в Україні співвідношення частки доходу найбагатших людей до ВВП майже в два рази більше, ніж в Росії, і втричі більше, ніж у Польщі. В США ця цифра становила 1,4%. Експерт також зазначив, що чим більше групи впливу, тим складніше проводити реформи, і Україні знадобиться 50 років, щоб досягти рівня Польщі, і 100 років, щоб наздогнати за рівнем доходів Німеччину. Серед основних факторів, що гальмують зростання України, віце-президент Світового банку назвав велику закредитованість і брак прямих іноземних інвестицій.

"Успадкований після фінансових криз 2009-2015 рр. надлишок заборгованості підприємств досі заважає формуванню капіталу. Великі дисбаланси в державному секторі також не сприяють здійсненню капіталовкладень. Протягом 2008-2018 років частка державного боргу в сукупному внутрішньому кредиті зросла з 3% до 40%. Частка чистих вимог до центральних органів влади у ВВП зросла до 24%", - прокоментував експерт.

Серед інших факторів Мюллер вказав на: залежність від сировинних ринків і обмежену інтеграцію в глобальну економіку; запізнілий початок реформ; гонитву за надмірними прибутками; недостатнє прагнення до верховенства права.

У Світовому банку вважають за необхідне провести в Україні чотири реформи: відкоригувати фіскальну політику так, щоб краще підтримувати приватний сектор; поліпшити логістику, включаючи перегляд тарифів на залізничні перевезення; скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель; зміцнити судову систему, антикорупційні інститути і здатність АМКУ виконувати закони і оптимізувати державну підтримку підприємств для мінімізації спотворення конкуренції.

Раніше повідомлялося, що Світовий банк погіршив свій прогноз зростання світової економіки на 2019 рік, зменшивши при цьому зростання з 3% до 2,9%. Для України прогноз зростання ВВП в 2019 році знижений на 0,6% - до 2,9%. У 2020 році, за прогнозами банку, економіка країни зросте до 3,4%, у 2021 році – до 3,8%.

Докладніше про зростання економіки і бюджет на 2019 рік читайте у матеріалі Ярослава Жаліло та Антоніни Дешко "Кравець крає як матерії стає" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".