UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні триває зростання цін на продукти харчування

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зростання цін склало майже 9%.

Ціни в Україні неухильно зростають. Особливо це помітно на продуктах харчування. Окремі товари зросли в ціні неймовірно. Став значно дорожчим борщовий набір.

Продукти харчування і безалкогольні напої в квітні 2019 року подорожчали в Україні на 7,4% порівняно з аналогічним місяцем минулого року. Про це йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики, оприлюдненому 8 травня, передає Сегодня.

Зростання цін на безалкогольні напої становив 5,2%, а на продукти – 7,7%.

Держстат вказав, як зросли або впали ціни на окремі продукти:

Держстат також повідомив, як змінилися ціни в квітні порівняно з березнем цього року.

"На споживчому ринку у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 12,6%) подорожчали овочі, зокрема, білокачанна капуста – на 43,9%, цибуля – на 29,1%, буряк – на 16,8%, морква – на 14,9%, картопля – на 5,7%", – йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що ціни на продукти переробки зернових, м'ясо та м'ясопродукти, хліб, рибу і рибні продукти, а також масло підвищилися на 0,7-1,2%.

Нагадаємо, в квітні 2019 року зростання споживчих цін в Україні становив 8,8% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року.

За підсумками 2018 року споживча інфляція в країні сповільнилася до 9,8%, а в 2017-му зростання цін склало 13,7%. Таким чином, вперше за п'ять років інфляція в Україні повернулася до однозначного рівня – менше 10%.

У лютому Національний банк України зберіг прогноз по інфляції – у 2019 році вона очікується на рівні 6,3%.

У той же час, за даними відомства, алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 17%. У свою чергу одяг – на 0,4%, а взуття – на 2,8%. Подорожчання овочів багато в чому залежить від сезонності. Спостерігається також невиправданий ажіотаж навколо цибулі і її небачене подорожчання, що також вплинуло на загальні цифри, зафіксовані Держстатом.

Нагадаємо, згідно із законом про Держбюджет-2019, посадові оклади працівників державних органів, Державного бюро розслідувань (ДБР) і Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), залишаться на рівні 2018 року.

Разом з тим, було обіцяно, що з 1 січня 2019 року заробітна плата науково-педагогічних працівників зросте на 20%, а зарплати інших педагогічних працівників і бюджетників зростуть на 9%.