Норматив співвідношення акумульованих Фондом гарантування вкладів засобів (для компенсації вкладникам збанкрутілих банків) до обсягу застрахованих ним депозитів в Україні встановлено на рівні 2,5% в той час, як в Євросоюзі стандарт - це 2%, зазначає заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Андрій Оленчик.
Про це він повідомив під час круглого столу "Реформа системи гарантування вкладів рік поспіль: результати для держави, вкладників і банків", який був проведений за ініціативи Ліги фінансового розвитку за підтримки програми USAID/FINREP-II і тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
"Йдеться про оперативний фінансовий резерві страховика депозитів", - уточнив Оленчик.
Також він зазначив, що згідно із законом "Про систему гарантування вкладів фізосіб" при необхідності НБУ і уряд можуть надавати ФГВФО фінансову підтримку.
Разом з тим директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова звернула увагу на те, що максимальна сума депозитів, яка підпадає під гарантію в Україні, перевищує відповідну суму, зокрема, в Російській Федерації.
"Якщо подивитися на інші країни, то, звичайно, ситуація різна. Казахстан, Туреччина, наприклад, трохи більшу від нашої суму відшкодовують", - додала Шарова.
Нагадаємо, в Україні гарантована сума відшкодування за депозитами установилена на рівні 200 тисяч гривень (Фонд гарантування вкладів може переглянути її тільки в бік збільшення), що повністю покриває 99,5% всіх вкладів у банках-учасників Фонду. Середній розмір депозиту по системі зараз становить близько 8270 грн. !zn
Читайте також:
В Україні створять держкомітет фінансової стабільності
Банкіри пообіцяли додаткові відсотки за депозитами без права дострокового зняття коштів