UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні сформована і законсервована проблема надмірного боргового навантаження — експерт

За станом на кінець червня 2018-го державний борг становив 67% ВВП і 222,5% доходів державного бюджету при допустимих значеннях на рівні 50 і 150% відповідно.

В Україні сформована і законсервована проблема надмірного боргового навантаження. Хоча в 2017-2018 роках відносні показники розміру державного боргу в деякій мірі і покращилися, вони все ще не досягли економічно безпечного рівня. Так, станом на кінець червня 2018-го державний борг становив 67% ВВП і 222,5% доходів державного бюджету при допустимих значеннях на рівні 50 і 150% відповідно.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Богдан, доктор економічних наук, зав.відділом державних фінансів Експертно-аналітичного центру "Оптіма".

На її думку, при високому рівні боргового навантаження національна економіка характеризується низькими і нестабільними темпами економічного зростання, а також значною вразливістю до впливу зовнішніх шоків. Зі збільшенням обсягу боргу підвищуються і ризики його рефінансування, а також зростають витрати на обслуговування боргу.

"Особливо небезпечний при цьому ефект снігової лавини, коли високі кредитні ризики інвесторів підштовхують вгору ринкові процентні ставки, які, в свою чергу, обумовлюють посилення боргового тиску, запускаючи таким чином спіраль кризових подій", - підкреслює експерт.

Докладніше аналіз фіскальних дисбалансів дивіться у статті Тетяни Богдан "Фіскальні дисбаланси та виклики для бюджетно-боргової політики України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".