Обсяг держзакупівель товарів, робіт і послуг падає: у 2013 році кількість проведених тендерів за бюджетні кошти скоротилася на 38 тис., а сума витрачених грошей - на 240 млрд грн. Ця динаміка стала наслідком виведення з-під дії тендерних процедур закупівель держкомпаній за власні кошти, а також зниження фінансових можливостей бюджету.
Держстат оприлюднив результати проведення закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок державних коштів у 2013 році. Замовники стали менше купувати: у порівнянні з 2012 роком кількість проведених процедур скоротилася на 38 тис. - до 101,89 тис. З них більше 17,5 тис. торгів було скасовано або не відбулося. Зниження кількості закупівель відбулося за всіма видами аукціонів - від відкритих конкурсів до закупівлі в одного учасника. Кількість учасників-переможців склала 66,91 тис. (-25%), було підписано 76,48 тис. (-25,7%) договорів, з яких більша частина з українськими суб'єктами, пише "Коммерсант-Україна".
Обсяг запланованих держзакупівель впав удвічі - до 274 млрд грн. Стали рідше проходити аукціони державних, комунальних підприємств, а також компаній з часткою держави понад 50%. У той же час на 40% зросла частка закупівлі без застосування процедур торгів - до 40,16 млрд грн. У рамках закупівлі держкомпаніями було укладено договорів на 29,13 млрд грн. На держзакупівлі з бюджету було виділено 49,67 млрд грн.
Експерти відзначають, що придбання товарів, робіт і послуг без аукціонів - наслідок ухвалення влітку 2012 року норм про звільнення державних, унітарних, комунальних, а також підприємств з держчасткою понад 50% і їхніх "дочок" від проведення тендерів, якщо закупівля проводиться за їхні власні кошти. У лютому 2013 року представники опозиції запропонували зобов'язати ці компанії оприлюднювати звіти про проведення закупівель із зазначенням цін, характеристик товарів, робіт і послуг, а також постачальників. !zn
Читайте також:
Донецька область виявилася лідером за порушеннями у сфері держзакупівель
Україна витрачає близько 200 млрд грн на закупівлі на тендери з одним учасником