Кабінет міністрів України створив робочу групу для перевірки державних підприємств, які належать до сфери управління Держлісагентства, та інших суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з вирубкою лісів та експортом лісоматеріалів. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у четвер, 26 липня.
Для перевірки Держгеокадастр буде проводити аерофотозйомку місцевості або будуть залучатися супутникові дані за певний період часу. Після цього будуть обчислюватися обсяги вирубаного лісу, а також з'ясовуватися його подальша доля: що з нього зроблено і скільки було експортовано. Після цього планується подати запит про відповідну інформацію у західних партнерів, щоб звірити отримані дані.
"Будуть спільні аудит-групи, куди ввійдуть аудитслужба, ДФС, податкова міліція, служба захисту економіки МВС плюс Мінапк, Геокадастр. Проаналізуємо і зробимо аудит всього, що було вирубано за останній період часу. І подивимося по кожному контракту, хто куди що вивозив і під яким виглядом", - сказав прем'єр.
За словами глави уряду, склад групи буде таким, "щоб ніхто ні з ким не зміг домовитися на рівні служб".
Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів. При цьому 23 липня президент Петро Порошенко наклав вето на законопроект, повернувши його в сесійну залу з поправками.
Як писало DT.UA, під час дії мораторію на вирубку лісу, в обхідне тільки національного законодавства, але і регламентів та сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт у країни ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро в 2017 р. І за оцінками дослідників, 40% цього лісу було вирубано або продано незаконно.
Детальніше про контрабанду лісу читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Озеленення" Європи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".