В Україні можуть провести "перепис" домашніх і диких тварин. Розроблено також проект спеціального реєстру. Поки що створені реєстри тільки сільськогосподарських тварин, без урахування тих, що є у домашніх господарствах.
Всього в Україні, за повідомленням Держпродспоживслужби, на обліку перебувають 3,8 млн. сільськогосподарських тварин, повідомляє УНН.
Проте незабаром в Україні може запрацювати Реєстр домашніх і диких тварин. Відповідний законопроект зареєстрований на сайті Верховної Ради України.
Якщо законопроект підтримає Рада - в Україні почнуть враховувати і чіпувати домашніх і диких тварин.
Процедура чіпування не нова, кажуть у службі. "За кордоном розроблені і використовуються процедури ідентифікації різних тварин за допомогою мікрочіпа. Для собак і кішок передбачено введення мікрочіпа підшкірно між лопаток (по середній лінії в районі холки), коней - з лівого боку шиї", - йдеться в повідомленні. Маленьких і великих тварин ідентифікують різними чіпами.
Законопроектом №9022 парламентарі хочуть зобов'язати власників домашніх і диких тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальна установа - Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.
Передбачається, що після прийняття законопроекту буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона буде в базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безкоштовно.
Нагадаємо, у 2017 році в Україні набув чинності закон, що передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. Зокрема, за жорстоке поводження з тваринами, якщо вона була покалічена або вбита, нацьковування однієї тварини на іншу, публічний заклик до жорстокого поводження з тваринами передбачає арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років. Раніше за подібні дії загрожував штраф або арешт на строк до 6 місяців.
За ті ж дії в присутності малолітнього або неповнолітнього, або вчинені повторно, або вчинені групою осіб передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.