UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні ніяк не можуть підрахувати, скільки розмитнили "евроблях"

За оцінками різних відомств в Україні знаходиться понад 263 тисяч авто з порушеннями термінів митних режимів.

Як відомо, 22 лютого закінчився пільговий період розмитнення автомобілів з європейськими номерами, прозваних в народі "евробляхами". Легалізувати машини кинулися і так далеко не всеі, а по закінченні пільгового періоду і зовсім одиниці. Після закінчення пільгового періоду бажаючих розмитнити "евробляху" стало набагато менше.

На даний момент в Україні є близько 263 тисяч "евроблях" з порушеннями термінів митних режимів тимчасового ввезення або транзиту. Про це в середу, 20 березня, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на ДФС, передає Кореспондент.net.

Станом на 15 березня, українці, після завершення дії знижених ставок, оформили 199 авто з іноземною реєстрацією, ввезених з 2015 року по 25 листопада 2018 року. Власники цих транспортних засобів сплатили 17 млн. грн. податків і зборів.

ДФС вказала, що в цілому з 22 лютого по 14 березня включно оформлено 5,4 тис. автомобілів, їх власники перерахували в бюджет 429 млн. грн.

Як відзначили в службі, серед оформлених під час дії пільгового періоду авто на єврономерах більшість була старше 2010 года (188 тисяч транспортних засобів з 218 тис. автомобілів).

Нагадаємо, за пільговий період оформили понад 218 тисяч "евроблях". Їх власники сплатили до бюджету 13,5 млрд. гривень.

Відзначимо, за даними Мінфіну в Україні близько 640 тисяч "евроблях". У той же час, АвтоЄвроСила заявляє, що в Україні розмитнено лише близько 5% авто на єврономерах, половину з яких було ввезено вже після вступу в силу нових законів.



22 лютого, закінчився період пільгового режиму розмитнення "евроблях". Відповідно, почала діяти нова модель оподаткування акцизним податком легкових авто, яку ввели закони (законопроекти №8487 і №8487-1), прийняті Верховною Радою 13 липня 2018 року.

Тепер власники авто платять за оформлення повну ставку акцизу, а з травня цього року до порушників митних режимів "транзит" і "тимчасове ввезення" правоохоронці почнуть застосовувати жорсткі фінансові санкції аж до конфіскації транспортного засобу.