Передумов для дефолту і ризиків для курсу гривні в Україні немає.
"Ми у програмі з МВФ, у нас є надходження, як в резерви Національного банку, так і в бюджет, тобто, тут ніяких ризиків дефолту і ризиків для гривні я не бачу ", - повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в ефірі "Эспрессо.TV".
Також він заявив, що Україна не повинна повертати Росії 3 мільярди доларів, надані керівництву країни в грудні 2013 року.
Як повідомлялося, рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рівень CCC довгострокового рейтингу дефолту емітента України в національній валюті. Відповідно до методології Fitch, рейтинг "ССС" означає "можливий дефолт".
Нагадаємо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Відсоткова ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.
У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.