Представник МВФ Йоста Люнгман вважає, що в України немає достатньо можливостей для підвищення мінімальної заробітної плати, оскільки це значно збільшує витрати державного бюджету. Крім того, він нагадав про суттєвий державний борг. Про це він заявив у коментарі ЕП.
"Відновлення фіскальної дисципліни у 2016-17 роках і поступове скорочення держборгу були суттєвими досягненнями в контексті програми реформ, які підтримуються МВФ", - сказав Люнгман.
За його словами, важливо дотримуватися цих основних правил і надалі, оскільки все ще значний державний борг залишається істотним чинником уразливості.
"Ми стурбовані зростанням витратного тиску на тлі занадто оптимістичних, на наше переконання, прогнози дохідної частини бюджету. Враховуючи це, ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних витрат в 2018 році", - додав представник МВФ.
Позиція МВФ у цьому питанні була однозначною: підвищення мінімальної зарплати можливо виключно при наявності економічних підстав. Сьогодні, на думку МВФ, збільшення витрат економічно неможливо.
Повідомлялося, що збільшення мінімальної зарплати до 4200 грн обійшлося б бюджету в суму від 13 до 30 млн грн.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі планує збільшити "мінімалку" до 6200 грн. Однак збільшення заплановано в 2021 році.