UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні минулого року було тільки 2 гривневих мільярдери

Хто саме ці двоє, і де вони живуть, у Міндоходів не кажуть. Разом з тим, зазначають у відомстві, кількість людей, чий статок обчислюється мільярдами гривень, що значно більша, ніж тих, хто задекларував доходи в такому обсязі.

Кількість гривневих мільярдерів, які задекларували отримані в 2013 році доходи в обсязі більше мільярда гривень, скоротилася у порівнянні з попереднім роком з чотирьох до двох осіб.

Про це повідомив заступник директора департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Міністерства доходів і зборів України Сергій Наумов під час брифінгу в Києві у четвер, 8 травня.

Коментуючи підсумки деклараційної кампанії в Україні, що тривала з 1 січня по 1 травня, він зазначив: "Мільярдери цього року є - їх два" (дані на 29 квітня).

При цьому Наумов не уточнив, де проживають ці громадяни, пославшись на попередню інформацію, що потребує додаткової перевірки.

Разом з тим, Наумов звернув увагу, що кількість людей, чий статок становить понад мільярд гривень, що значно більша, ніж кількість громадян, які задекларували доходи в такому обсязі.

"Задекларували тільки ті доходи і тільки ті (громадяни - ред.), хто зобов'язаний був задекларувати", - зазначив чиновник Міндоходів, пояснивши, що згідно з чинними нормами, що "люди не зобов'язані декларувати свої статки - активи, майно, кількість засобів".

Саме тому, підкреслив Наумов, сьогодні обговорюється питання про те, щоб змінити ідеологію декларування і перенести акценти не на факт отримання доходів, а на загальні дані про майновий стан.

"Ми зараз обговорюємо норму про те, що обов'язковість подання декларації про майновий стан повинна залежати не від факту отримання доходів протягом року, а від стану майна, що перебуває у власності громадянина", - підкреслив Наумов, повідомляє УНІАН.

Як відомо, громадяни України в рамках деклараційної кампанії 2014 року, що проходила з 1 січня по 1 травня цього року, за попередніми даними задекларували 37,5 млрд грн доходів, отриманих у 2013 році. Кількість громадян, які задекларували понад 1 млн грн доходів, зросла порівняно з минулим роком на 40 осіб і склала 3380 осіб.

За інформацією Міндоходів, у структурі загальних доходів громадян доходи від зарплати склали 13,9 млрд грн, від продажу рухомого та нерухомого майна - 3,9 млрд грн, від отриманої спадщини та подарунків - 6,7 млрд грн, від здачі майна у найм 1 млрд грн від операцій з інвестиційними активами - 1,2 млрд грн, від іноземних доходів - 1,1 млрд грн. Інші доходи склали 7,6 млрд грн. Сума заявленого до сплати податку склала 786,5 млн грн. !zn

Читайте також:

Ахметов за рік збіднів на $ 2,9 млрд

Без нульової декларації система загального декларування ефективно не запрацює, - експерти

Порошенко задекларував 52 млн грн доходів за минулий рік