UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні рекордний урожай зернових за період незалежності і рекорд оновлюється - Мінагрополітики

Завдяки збільшенню врожаю, очікується істотне зростання ВВП.

Українські аграрії продовжують збирати урожай зернових і зернобобових культур. При цьому вони вже отримали 45,7 мільйона тонн цих культур з 10,4 мільйона гектарів. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства.

Високий урожай може стати основним стимулом для різкого зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України за підсумками цього року.

"Триває збір зернових і зернобобових культур, який проведено на площі 10,4 млн га при врожайності 43,9 ц/га, намолочено 45,7 млн тонн зерна", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, станом на 17 вересня намолочено 33 млн тонн пшениці, 10,2 млн тонн ячменю, 582 тис. тонн гороху. Лідером по намолоту зерна станом на 17 вересня було Одеська область, де зібрали понад 4,35 млн тонн зерна, а по врожайності - Хмельницька область з показником 60,3 ц/га. Крім того, зібрано близько 2,9 млн тонн насіння з площі 1 млн га при врожайності 28,6 ц/га. Найвища врожайність культури спостерігається в Тернопільській (37,2 ц/га) і Хмельницькій (35 ц/га) областях.

Також сільгоспвиробники 10 областей почали збір кукурудзи. Аграрії 20 областей проводять збір гречки, якої намолочено 62,6 тис. Тонн при врожайності 13,4 ц/га, а в Донецькій і Харківській областях її збір вже закінчили.

За інформацією міністерства, сільгоспвиробники 18 областей проводять збір проса, в Донецькій, Луганській, Сумській, Тернопільській та Херсонській областях його збір вже закінчений. Аграрії Вінницької, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської та Чернівецької областей почали копати цукрові буряки, якій вже викопано 506 тис. Тонн при врожайності 477,4 ц/га.

Практично у всіх областях почали збирати соняшник, який вже зібраний з 1,1 млн га (17% до прогнозу) при врожайності 21,2 ц/га. А в 16 областях вже почали збір сої.

За даними Мінагрополітики, станом на 13 вересня в Україні засіяно 775 тис. га озимим ріпаком (75% до прогнозу), 356 тис. га - озимими зерновими (5% до прогнозу). Зокрема, пшеницею засіяно 331 тис. га (5% до прогнозу) в 17 областях, ячменем - 10 тис. га (1% до прогнозу) в 12 областях, житом - 15 тис. га (9% до прогнозу) в 5 областях.

Читайте також: В уряді очікують рекордних показників врожайності

Повідомлялося, що в ОП очікують до кінця року прискорення зростання ВВП України з 2,1% до 3,8%. "Аграрії збирають рекордні врожаї, що також допоможе економіці зростати. В той же час, потенціал зростання сьогодні залежить від темпів вакцинації, а ризиком може бути поширення нових штамів коронавируса", - заявили в ОП.

Як писало ZN.UA, хліб продовжить дорожчати, незважаючи на те, що в сусідніх Польщі, Болгарії, Угорщини він дешевше, а купівельна спроможність населення вище. Детальніше читайте в тексті Лариси Гук і Сергія Следзь «Переваги» рекордного врожаю пшениці в 32 мільйони тонн: за хліб, виготовлений з фуражного зерна, заплатимо за світовими цінами.