UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні стартувала податкова амністія, в яку не вірить навіть влада

При декларуванні доведеться заплатити 5% від вартості активів в Україні.  

З сьогоднішнього дня (1 вересня) українці можуть подати одноразову добровільну декларацію, в якій вказані їхні активи, але з яких не були сплачені податки і збори. Цікаво, що доходи від кампанії по добровільному декларуванню, як заявили в Мінфіні, не будуть враховані в держбюджеті-2022.

При проходженні добровільного декларування та сплати збору держава гарантує звільнення від відповідальності за порушення законодавства, що мало місце в минулому.

Декларувати можна активи, отримані з 1998 року, але не пізніше 1 січня 2021 року. А саме: більше 400 000 грн ($14 700); квартири понад 120 кв м; будинки понад 240 кв м; нежитлові приміщення більше 60 кв м; земельні ділянки понад 2 га; автомобілі дорожче 2,25 млн грн.

При декларуванні доведеться заплатити 5% для активів, які перебувають на території України і 7% для активів за кордоном.

Декларація подається до Державної податкової служби безпосередньо платниками через Електронний кабінет.

Однак до подачі одноразової декларації платник повинен розмістити кошти в національній або іноземній валюті на спеціальному рахунку, який може бути відкритий в банках України.

Перед подачею нульової декларації декларант повинен "розмістити кошти в національній та іноземній валютах в готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України". Для цього декларант звертається в банк.

Однак, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, ща законопроект про держбюджет-2022 не зважатиме на доходів від кампанії по добровільному декларуванню та податкових змін, які вносяться проектом №5600. Про це він сказав під час прес-брифінгу, передає "Укрінформ".

"Яка кількість громадян скористається такою можливістю, спрогнозувати складно. Нам би дійсно хотілося в результаті декларування отримати значні кошти до державного та місцевих бюджетів. Але хоча б якісь оцінки можна буде робити вже з часом. Тому в бюджетному законопроекті на 2022 рік ми не закладаємо відповідних очікувань ", - пояснив міністр.

Читайте також: Податкова амністія: розблоковано підписання закону про звільнення від відповідальності за деякі порушення

Як писало ZN.UA, донарахування податкових зобов’язань юридичним особам і притягнення їх до фінансової відповідальності може бути пов’язане не тільки з використанням «сірих» механізмів, а й із самим фактом виплати доходу декларанту. Пункт 13 Законопроєкту каже, що сплата декларантом спеціального збору звільняє його від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, а також від обов’язку нарахування й сплати податків і зборів щодо отриманих доходів. Вочевидь, ця норма не дає відповідних гарантій юридичній особі, яка такі доходи виплачувала. Враховуючи вищеописані ризики, витрати держави на адміністрування потенційної кількості декларантів, цілком можливо, не будуть порівнянні з обсягами податкових надходжень за результатами амністії.

Про варіанти ставок інших законопроєктів щодо податкової амністії читайте в тексті - «Не ховайте ваші грошики по банках і кутах!».