UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні планують створити ще одну категорію громадян з правом безплатного проїзду в транспорті

Пільга торкнеться кількох мільйонів громадян.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №8020 щодо запровадження безплатного проїзду для внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану. Законопроєкт внесено групою народних депутатів з фракції “Слуга народу” та опозиції.

Як зазначається у пояснювальній записці, проєкт Закону  встановлює під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях:

Разом з тим економічне обґрунтування такої ініціативи відсутнє.

Крім того, на думку авторів, її реалізація не потребує додаткових витрат із державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Читайте також: В Україні критична ситуація з працевлаштуванням переселенців: в Міжнародній організації міграції пояснили наслідки вже незабаром

Нагадаємо, за даними останнього дослідження Міжнародної організації з міграції (МОМ) кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні станом на вересень 2022 року зросла до 6,9 млн осіб.

Майже половина внутрішньо переміщених осіб (44%) працездатного віку наразі не отримують доходу.

Лише одна третина опитаних назвала заробітну плату як основне джерело доходу після переміщення, а 24% зазначили, що покладаються на державну підтримку. У результаті більшість переміщених домогосподарств вдалися до таких заходів, як скорочення витрат (70%), зокрема на продовольство, а третина взяла позику.

З наближенням осені та зими житлові умови ВПО викликають дедалі більше занепокоєння. 22% переміщених осіб серед опитаних МОМ зазначили, що їхнє житло не придатне до зимових реалій в Україні. Понад третина опитаних не мають можливості переїхати до прийнятного житла переважно через брак коштів. 30% ВПО, які знайшли притулок у селах (загалом близько 2 млн осіб), не мають доступу до медичних послуг.

Грошової допомоги потребують близько 60% переселенців, осіб, що повернулися, а також тих, хто залишився у своїх домівках. Про потребу в ліках і ремонтних і будівельних матеріалах насамперед зазначають ті, хто повернувся, і не переміщене населення (по 7%).