UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні не працює третина економіки — Марченко

Уряд намагається створити умови для розвитку бізнесу.

За 24 дні війни України з Росією зупинилося повністю або тимчасово близько 30% української економіки. Про це після заяви Міжнародного валютного фонду про спад українського ВВП в ефірі телеканалу Рада заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Ця цифра лише попередня оцінка Мінфіну, яку показали надходження до бюджету від податків, зокрема на доходи фізосіб, єдиного соцвнеску та інших. Точніші цифри будуть трохи пізніше, а поки що можна говорити, що «третина економіки не функціонує».

Ті ініціативи, які зараз запроваджує Верховна Рада за поданням президента нашої країни Володимира Зеленського — податкове пом'якшення та кредитування під 0% — не покажуть одразу приросту дохідної частини бюджету.

«Зараз така ситуація, що наші податкові надходження не покривають наші потреби, основний канал — це запозичення, внутрішні та зовнішні. Потреби в армії та інших важливих чутливих речах, які ми фінансуємо з бюджету», — пояснив міністр. Він додав, що у військових умовах фінансуються лише захищені витрати та військові потреби.

Водночас Марченко підкреслив, що війна — це складний період для всіх, і уряд намагається створити умови, за яких раніше міг би працювати бізнес де це можливо, щоб можна було створити нові робочі місця.

Ніхто, крім нас, українців, в Україну інвестувати не буде. Єдиний спосіб розвивати економіку — створити умови для розвитку бізнесу тут усередині», — резюмує він.

Читайте також: Збитки, завдані армією РФ в Україні, сягнули 1,8 трлн гривень – KSE

Нагадаємо, що згідно з оцінкою Міжнародного валютного фонду, внаслідок війни Україна втратить до 35% ВВП.