В Україні можуть запровадити обмеження щодо співпраці ФОПів третьої групи єдиного податку з юридичними особами. Це має допомогти у ліквідації схем ухилення від сплати податків із заробітних плат, коли працівника оформлюють не у штат, а як ФОПа. Про це повідомив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Оbozrevatel.
Які зміни введуть для ФОПів третьої групи
Зазначається, що ФОПам третьої групи звузять можливість співпраці з юридичними особами для надання послуг. За словами Гетманцева, це робиться на рівні законодавства для детінізації зарплат.
Йдеться про те, що при оформленні працівника у штат необхідно платити 22% ЄСВ, 19,5% ПДФО + військовий збір, а як ФОПа – слід платити 5% із зарплати.
Гетманцев відзначив, що це стосується тих, хто не хоче платити податки із зарплат.
"Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як "зарплатних ФОПів". Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх", – зазначив він.
Що пропонують для ФОПів
- зменшити ефективну ставку оподаткування;
- розширити можливості для декларування;
- ввести сімейне декларування;
- за польською моделлю ввести податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн;
- обмежити можливість працевлаштування у компанії "зарплатних ФОПів".
Нагадаємо, що українці можуть отримати тимчасову відмову у виїзді за кордон, якщо вони мають податковий борг, борг зі сплати аліментів, банківський борг.