UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні дефіцит прісної води і та брудна

За останні десять років кількість опадів в Україні влітку зменшилася на 15–27%.

Україна входить до списку країн, в яких фіксується нестача водних ресурсів. Ми посідаємо 32-ге місце із 40 країн Європи за цим показником — лише 4% території країни займають водойми. Запаси води поповнюються переважно через опади. Тому аномальна спека, яку ми спостерігаємо дедалі частіше останніми роками, лише посилює водний дефіцит. Тільки за останні десять років кількість опадів в Україні влітку зменшилася на 15–27%. А менша кількість води означає підвищення концентрації забруднення у ній. Про це в своєму тексті для ZN.UA пишет Анна Даниляк. 

Серед основних забруднювачів води виокремлюють ЖКГ (77%), потім промисловість (22), а сільське господарство посідає останнє місце в списку (0,5%) згідно з підрахунками даних державної статистики.

Та є одна проблема. Ці цифри не відображають реального впливу сільського господарства на водне середовище. Офіційна статистика говорить, що сектор сільського господарства в Україні споживає близько 20% водних ресурсів. Водночас в ЄС близько 40% води йде на потреби агросектору, а у світі — 70%. Можна було б припустити, що ми ефективно використовуємо водний ресурс. Але це не так, адже частина господарств, наприклад, узагалі не зобов’язані обліковувати і звітувати про використану воду.

Читайте також: Євросоюз закриє ринок для екологічно небезпечної продукції

Детальніше читайте в тексті Анни Даниляк, експертки з екологізації тваринництва ГО «Екодія» – «Дніпро, могутній і брудний».