UA / RU
Підтримати ZN.ua

В січні доходи бюджету збільшились на 3,7% на фоні суттєвого зменшення видатків

Збільшення доходів пов’язане зі зростанням податкових платежів. 

За період 1 січня 2024 до 25 січня 2024 року доходи бюджету збільшились на 3,7%, порівняно із минулорічним періодом (без міжнародної фінансової допомоги  вони зросли у 1,8 раза), повідомляє НБУ. Це зумовлено збільшенням податкових надходжень у 1,7 раза.

Читайте також: Україна не у повному обсязі виконала план з погашення держборгу в 2023 році

Зокрема, збільшилися суми надходження таких податків і зборів:

Читайте також: Кабмін на порядок збільшив видатки з резервного фонду на потреби оборони – на що спрямують кошти

При цьому видатки держбюджету за період 1 січня 2024 року до 25 січня 2024 року зменшились на 23,8% в порівнянні з тим же періодом минулого року. В частині витрат на використання товарів та послуг зменшення у 1,7 раза, на фоні календарного ефекту початку року та відносно короткого періоду порівняння, а також збільшення капітальних видатків (у 1,9 раза) на тлі проведення необхідних відновлювальних будівельних та інших робіт.

Раніше ми писали про те, що вже в січні 2024 року в бюджеті є фінансова діра, яка становить 0,8 млрд доларів США. Це на 33% від загального обсягу доходів держбюджету. За 2023 рік державний бюджет виконано з дефіцитом у сумі 1,33 трлн грн, а в 2022 році  - з дефіцитом 911,1 млрд грн. При цьому державний борг України за підсумками 2023 року перевищив 5,5 трлн грн, збільшившись удвічі від початку повномасштабного вторгнення. Помітним каналом нарощування державного боргу під час війни, крім зовнішнього кредитного фінансування бюджету, стали й державні гарантії. Про те, як накопичувалися борги держави - прямі і гарантовані - читайте і статті Тетяни Богдан "Державні гарантії під час війни стали помітним каналом нарощування держборгу" на сайті ZN.UA.