В 2014 році сума прямих 3 в російську економіку з-за кордону склали 20,9 мільярдів доларів. І це найнижчий рівень за всю історію РФ.
Про це пише Rzeczpospolita з посиланням на дані "Банку Росії". В минулому році прямі інвестиції з-за кордону в країні були навіть нижчими, ніж під час світової економічної кризи в 2008-2009 році.
При цьому надходження скоротилися найбільше в чотирьох секторах економіки: фінансів і страхування (скорочення склало близько 40%), видобутку енергоносіїв (27,6%), будівництва (17,8%) і торгівлі (13%). Крім того, по 12% інвестиційних надходжень втратили сфери транспорту і зв'язку в Росії.
Судячи з напрямків відтоку капіталу, перед усім суми інвестицій з-за кордону скоротилися через втечу з ринку РФ компаній російського походження, зареєстрованих в офшорах. Одна четверта всіх іноземних капіталовкладень надходила в країну з Кіпру. Крім того, російський бізнес отримував інвестиції з Багамських і Віргінських островів, за рахунок яких він рекапіталізував 36% своїх боргів у 2013 році.
У вигляді безпосередніх вкладень з цих регіонів Росія у минулому році отримала 2,8 мільярдів доларів. Для порівняння, в 2008 році, коли світові ринки лихоманило через кризу, ця сума складала 25,4 мільярди доларів.
Видання пише, що минулого року Росія зіштовхнулася також з масовим замороженням її коштів за кордоном. А російські інвестори вивезли за кордон 56,4 мільярди доларів. Найбільше від цього відтоку капіталів виграли Кіпр, Бермудські і Багамські острови, а також Швейцарія, Нідерланди і Великобританія. В цих країнах побільшало зареєстрованих російських компаній.
Раніше повідомлялося, що Україна обійшла Росію у рейтингу інвестиційної привабливості на 11 позицій. Всього в рейтингу представлено 174 країни. Найбільш привабливою для інвесторів є Швейцарія. Також в десятку лідерів входять Сінгапур, Гонконг, Норвегія, Данія, Нідерланди, Канада, Великобританія, Швеція і Нова Зеландія. США розташувалися на 14 місці. У минулому році інвестори відверталися від України в очікуванні нової російської інтервенції.
Тим не менш, на початку 2015 року в Японії було прийнято рішення укласти інвестиційну угоду з Україною, а США активізували інвестиційні та бізнес-зв'язки.