UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії держкомпаніям дозволили приховати інформацію про свою діяльність

Таким чином у Кремлі шукають способи захистити компанії від санкцій.

В Росії понад 40 державних компаній отримали право засекретити інформацію про свою діяльність, щоб уникнути запровадження західних санкцій. Відповідне рішення було підписане президентом РФ Владіміром Путіним 27 листопада, пише The Moscow Times.

Внесені до списку підприємства зможуть самостійно визначати склад та обсяг інформації, що підлягає розкриттю, та зможуть її суттєво обмежувати, якщо ці дані  «приведуть або можуть призвести до введення заходів обмежувального характеру щодо російських господарських товариств та інших осіб».

У перелік потрапили, здебільшого, підприємства нафтовидобувної галузі, зокрема «Роснефть» та кілька її дочірніх підприємств. Крім того, там є Всеросійський банк розвитку регіонів та деякі інші банківські установи, підприємства машинобудівної та науково-виробничої сфери.

В указі йдеться, що таке рішення прийнято «у зв'язку з необхідністю вживання невідкладних заходів у відповідь на недружні дії Сполучених Штатів Америки, що суперечать міжнародному праву, і держав і міжнародних організацій, що приєдналися до них…».

Читайте також: Деякі країни ЄС хочуть послабити пропозиції Єврокомісії щодо боротьби з обходом санкцій проти РФ — Bloomberg

Нагадаємо, Росія скоротила експорт нафти морем до найнижчого рівня з серпня напередодні зустрічі міністрів нафти країн ОПЕК+. У цей же час стало відомо, що три великі грецькі судноплавні компанії припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути ризику потрапити під санкції США. 

Водночас один з найприбутковіших маршрутів торгівлі російською нафтою – Азія – через санкції також зіткнувся з проблемами, які пов’язані з недоліками оплати у валюті відмінній від долара. Проблеми загострилися, коли в липні Індія, яка стала найбільшим покупцем російської нафти.