Українські пенсіонери можуть збільшити розмір своєї пенсії вполовину, якщо людина вирішить відмовитися від виходу на пенсію і продовжить працювати ще шість років. Але чому це може виявитися абсолютно невигідним для людини, показують прості розрахунки, які наводить газета "На пенсії".
Так, якщо на момент досягнення пенсійного віку та отримання необхідного пенсійного стажу людина вирішить відмовитися від пенсії й продовжити працювати, то з кожним місяцем пенсія збільшуватиметься.
За законом, у разі збільшення страхового стажу розмір пенсії збільшується:
- на 0,5% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до п’яти років;
- на 0,75% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, якщо відстрочка становить понад п’ять років.
Тобто, якщо рік по досягненню пенсійного стажу не виходити на пенсію, то надбавка становитиме 6%, а якщо на два роки, то 12%. Якщо відстрочка складе 6 років, то основний розмір пенсії зросте на 54%.
Проте багато залежить від розміру пенсії. У більшості випадків брати відстрочку невигідно.
Наприклад, якщо пенсія складає 4000 грн., то відстрочивши її на рік людина отримуватимете 4240 грн. При цьому втратиться 48 000 грн. виплат, які можна було б отримувати протягом року. За шість років таким чином буде втрачено понад чверть мільйона гривень.
Нагадаємо, за нарахуванням стажу, який необхідний для призначення пенсії, експерти радять стежити на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Це необхідно для того, щоб виходячи на пенсію людина не виявила, що з 30 років трудового стажу держава знає, наприклад, лише про дев'ять, пише на ZN.UA Віктор Конєв у статті "Ваша пенсія може бути меншою за призначену. Як виправити ситуацію".