UA / RU
Підтримати ZN.ua

В опозиції стурбовані падінням українкої економіки

Падіння української економіки призвело до того, що основні параметри бюджету не виконуються і з'явилася заборгованість у соціальних виплатах.

Немає ніяких сигналів, що українська економіка вийшла принаймні на динаміку стабілізації, заявив журналістам голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Як повідомляє прес-служба партії, Яценюк зазначив, що занепокоєння викликають кілька макроекономічних індикаторів. Зокрема, протягом 12 місяців в Україні йде стабільне падіння промислового виробництва: "Вчора Держкомстат оприлюднив мінус 5,4% промислового виробництва. Це означає, що закриваються підприємства, скорочуються доходи державного бюджету, люди втрачають робочі місця".

Він також зазначив, що українська економіка третій квартал поспіль демонструє нульове зростання: "тобто ніяких сигналів, що українська економіка вийшла хоча б на динаміку стабілізації, - немає".

Ще один параметр, який викликає занепокоєння, - це золотовалютні резерви. Він нагадав, що за останній місяць вони зменшилися на мільярд доларів США, а за останній квартал - впали на 3 мільярди доларів.

Яценюк також зазначив, що вчора, коли на міжбанківському валютному ринку спостерігався великий попит на долар, Нацбанк не вийшов з інтервенціями, "розуміючи, що якщо він вийде з інтервенціями, то буде просто знищувати залишки золотовалютних резервів".

"Тобто всі тенденції говорять про одне - утримати курс на рівні 8 дуже складно", - підкреслив він.

Яценюк заявив, що опозиція вимагає від уряду відзвітувати в парламенті про прогнозний курс на наступний рік.

Відповідаючи на питання, чи можливий секвестр держбюджету, Яценюк зазначив, що зараз фактично відбувається технічний секвестр бюджету: "Вони просто не виконують базові параметри, закладені в бюджеті. Іншими словами - вони не платять. Вже з'явилася заборгованість у соціальних виплатах і різного роду платежів місцевих бюджетів".

"У державному казначействі грошей набагато менше, ніж передбачено бюджетними видатками і бюджетним розписом. За нашими оцінками, до кінця поточного року, щоб виконати всі бюджетні зобов'язання, передбачені поточним бюджетним законом, необхідно додатково 45 млрд грн, яких у них немає", - додав Яценюк. !zn

Читайте також:

Падіння економіки України в II кварталі зафіксовано на рівні 1,1%

Ernst&Young погіршила прогноз зростання економіки України більш ніж у два рази

МВФ знизив прогноз зростання економіки України до нуля

Україна є єдиною країною світу, що не подолала кризу 2008-2009 років, - експерт