UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Операторі ГТС розповіли, як забезпечуватимуть газом українців у разі вторгнення РФ

Систему буде переведено на забезпечення першочергових потреб країни.

Якщо РФ різко припинить транзит газу через територію України, то газотранспортна система буде переорієнтована на забезпечення першочергових потреб країни. Про це заявили в управлінні комунікації Оператора ГТС України (ВДТСУ), повідомляє УНН.

Раніше Reuters з посиланням на експертів повідомив, що у разі нападу РФ, припинення транзиту або руйнування транзитних газопроводів, Україна зможе забезпечити газом населення та об'єкти критичної інфраструктури протягом 5-7 днів.

ГДТСУ готова здійснювати транзит обсягом до 200 млн куб. м газу на добу. Якщо ж російська сторона припинить транзит, то газотранспортну систему буде переорієнтовано на забезпечення першочергових потреб українців ”, — прокоментували в ОГТСУ.

У компанії зазначили, що в осінньо-зимовий сезон Україна споживає в середньому 130-140 млн. куб. м газу на добу (у пікові періоди 180-200), видобуває приблизно 55 млн. куб. м на добу, підняти з підземних газових сховищ (ПСГ) з огляду на нинішні закачані обсяги може до 120 млн куб. м на добу. Проте, зазначають у ОГТСУ, що менше газу залишається у ПСГ, то менші обсяги можна буде підняти до системи для транспортування.

"На третину ми залишаємось імпортозалежними... Незалежно від наявності транзиту газу з РФ Україна може імпортувати 27 млн куб. м газу зі Словаччини та 8 млн куб. м - з Угорщини. Тобто ВДТСУ, згідно зі своїми законними повноваженнями, відкриває доступ до джерел постачання газу, Якими можуть скористатися інші учасники ринку”, - додали в ОГТСУ.

Також розповіли, що на випадок, якщо виникне загроза безперебійному постачанню газу споживачам, є Національний план дій, який затверджує Міненерго. І у разі критичної ситуації (залежно від ступеня кризи) профільне міністерство має право застосувати комплекс заходів, "включаючи неринкові". Подібні плани, як зазначають у ВДТСУ, розробляються у всіх країнах ЄС.

Читайте також: Німеччина дуже залежить від імпорту нафти і газу з Росії — Бербок

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" проведе аудит контрактів на газ для населення.

"Нафтогаз" не має грошей на купівлю імпортного газу, необхідного для проходження першого кварталу 2022 року. Про це у своїй статті  для ZN.UA  написав Андрій Коболєв, екс-глава правління НАК "Нафтогаз України" -   "Прогноз-2022. Що буде з газом?"     .

Також Коболєв перерахував причини, через які Україна змушена буде імпортувати газ на початку 2022 року.