Мораторій на експорт лісу продемонстрував свою неефективність і повинен бути переглянутий. Так вважає заступник керівника Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук. Про це він заявив на брифінгу 9 липня.
"Ідеологія введення мораторію на експорт деревини була в тому, щоб припинити незаконну вирубку. Очевидно, що цього не сталося. Значить, ця міра не досягла тієї мети, для якої вводилася", - сказав Гончарук.
Чиновник зазначив, що не знайомий з юридичними нюансами справи, тому не хоче своїми заявами зашкодити позиції уряду в ході арбітражного розгляду.
"Скажу тільки, що існуюча модель, в тому числі мораторій не вирішує проблем. Тому питання мораторію точно відкрите і ми точно будемо комплексно переглядати це рішення", - сказав заступник голови ОП.
Нагадаємо, Верховна Рада заборонила експорт необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) - з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року. Мораторій введено строком на 10 років. У 2018 році Верховна Рада прийняла закон про збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів.
Як пише для DT.UA Юлія Самаєва, на країни Євросоюзу припадає 70% українського експорту деревини. У Євросоюзі з 2013 р. діє Регламент ЄС, що встановлює критерії експорту деревини на ринок країн ЄС, - EUTR. Однак дослідження Earthsight показує, що цей закон не працює, і деревина незаконного походження систематично потрапляє на ринки ЄС.
Детальніше про контрабанду лісу читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Озеленення" Європи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".