Сбербанк і ПІБ зберігають прийнятний рівень ліквідності, у зв'язку з чим НБУ закликає переглянути практику арешту активів банком. Про це запевнила перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.
"У нас залишилося два великих банки з російським держкапіталом - Сбербанк і Промінвестбанк. На сьогодні вони мають достатній рівень ліквідності, тому ми все-таки сподіваємося, що вихід цих банків з ринку відбудеться в інший спосіб (на відміну від ВТБ, який був визнаний неплатоспроможним - ред.)", - сказала вона.
У той же час Рожкова закликає суди до обачності при виборі забезпечувальних заходів до вказаних установ з огляду на можливі негативні наслідки для вкладників.
"Коли мова йде про банки, то власникам належать не активи, а активи за винятком зобов'язань, так працює банківський сектор. Тому, з точки зору економіки і суті, не можна заарештовувати активи банків, оскільки вони не є активами власників. Власникам належить те, що залишається від активів після того, як банк зможе розрахуватися за своїми зобов'язаннями. Я сподіваюся, що суд зрозуміє: блокуючи активи, вони педалізується роботу банку і це, в кінцевому підсумку, призводить до негативних наслідків ", - пояснила вона.
Повідомлялося, що Київський апеляційний суд зняв арешт з акцій і майна Сбербанку.
Раніше апеляційний суд вирішив накласти арешт на акції дочірніх підприємств російських банків, в капіталі яких є частка держави, а саме ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку (всі – Київ).
Президент Петро Порошенко 15 березня 2017 року затвердив санкції проти функціонуючих в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнулися ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВиЕс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" та ПАТ "БМ Банк". 6 березня 2018 року глава держави продовжив санкції ще на рік.