Україна в 2020 році повинна виплатити близько 6 млрд дол. за зовнішніми позиками, ще 2,8 млрд дол. - за внутрішніми боргами у валюті. Про це розповіла перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, передає Мінфін.
"У наступному році Україна повинна виплатити близько $ 6 млрд за зовнішніми позиками, ще $ 2,8 млрд - по валютним внутрішнім боргами. І ще близько 129 млрд грн, з урахуванням відсотків, (повинна ред.) заплатити за внутрішнім гривневими зобов'язаннями Мінфіну", - сказала Рожкова.
При цьому, на її думку, з погашенням боргів проблем бути не повинно.
"Ми бачимо, що Мінфін проводить аукціони з розміщення ОВДП, і кожен раз ставка стає все нижче. Чому? На наші цінні папери дуже високий попит. Інвестори бачать, що економіка йде по правильному шляху. До того ж, валютну зовнішню заборгованість Мінфін поступово заміщає внутрішнім гривневим ресурсом, щоб уникнути валютних ризиків", - зазначила Рожкова.
Рожкова підкреслила, що безсумнівним позитивом є зростання золотовалютних резервів.
"Плюс - золотовалютні резерви зростають. Тільки з початку грудня Нацбанк викупив з ринку $ 1,4 млрд. тобто у нас є "подушка безпеки", яка дозволяє більш упевнено дивитися в наступний рік", - підсумувала перший заступник голови НБУ.
Зазначимо, що пікові виплати за зовнішнім боргом в 2020 році припадають на перший квартал - 5,415 млрд дол. і на третій квартал - 5,237 млрд дол. Такі дані наведені в календарі планових платежів Національного банку за зовнішньою заборгованістю перед нерезидентами в іноземній валюті за станом на 1 жовтня 2019 року.
Раніше повідомлялося про те, що НБУ викупив на міжбанку з початку року 7,5 млрд доларів. До 2022 року Нацбанку доведеться виплатити 24 млрд доларів боргів.
Детальніше про перспективи української економіки, враховуючи борги і варранти держави, про наслідки політики Мінфіну у 2015 році та про можливі шляхи вирішення проблеми читайте в матеріалі Івана Богдана "Фіскальна дисфункція" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".