В "Нафтогазі" запропонували вирішити проблему заборгованості виробників тепла за газ - компанія пропонує перекласти фінансові проблеми на місцеві і державний бюджети. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу" з посиланням на заяву глави компанії Андрія Коболєва.
"Механізм, ввести який "Нафтогаз" пропонує уряду, полягає в тому, що всім підприємствам ТКЕ, навіть тим, які не можуть забезпечити мінімальний рівень розрахунків, надається право укласти договір з "Нафтогазом" без виконаних поточних зобов'язань щодо повноти оплати і отримувати газ. Це дозволить забезпечити громадян теплом, навіть якщо їх постачальник тепла має фінансові проблеми.
При цьому, якщо до завершення опалювального сезону такий виробник тепла не розрахується за спожитий газ, його борги перед "Нафтогазом" будуть покриті з державного бюджету з подальшим зменшенням дотацій відповідним місцевим бюджетам. Якщо через бездіяльність ТКЕ або місцевих органів влади не будуть укладені договори з "Нафтогазом" щодо запропонованої моделі, газопостачання таким ТКЕ повинно бути припинено операторами системи розподілу", - йдеться в повідомленні.
"Таким чином, відповідальність за рівень оплати газу тепловиками буде належати місцевій владі, яка буде мати всі необхідні інструменти та важелі для здійснення відповідного контролю", - заявили в "Нафтогазі".
Андрій Коболєв заявив, що борги виробників тепла за газ становлять 38 млрд грн, а їх непогашення в строк ставить під загрозу діяльність ГТС України.
Раніше глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що дивується щодо рішень ряду місцевих властей почати опалювальний сезон, незважаючи на теплу погоду.
Також в "Нафтогазі" повідомили про те, що в Україні налічується 142 підприємства, в яких є заборгованість по газу.