UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Мінфіні розповіли, чому Україні буде важче отримувати гроші від партненрів

Втома західних партнерів та геополітичні зміни не на користь Україні.

Україні доводиться вдвічі більше зусиль докладати, щоб переконати західних партнерів у тому, що нам потрібна фінансова підтримка, ніж це було рік тому, сказав міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Reuters під час зборів МВФ і Світового банку у Марокко.

"Я бачу багато втоми, я бачу багато слабкості серед наших партнерів. Вони хотіли б забути про війну, але війна все ще триває, у повному масштабі", – сказав міністр.

Він назвав й інші фактори окрім втоми, зокрема це викликано "геополітичними змінами та внутрішнім політичним контекстом у різних країнах". Як приклад він згадав вибори президента США та вибори Європарламенту у 2024 році. США та Євросоюз – основні фінансові донори України, тому Марченко розраховує на продовження підтримки з їхнього боку.

Також міністр фінансів висловив сподівання, що зрушить з місця питання, як використовувати заморожені російські активи на користь України. Він сказав, що раніше про це на Заході говорили як про досяжну мету, але тепер це "звучить як план".

Читайте також: WP: США посилено просувають ідею використати заморожені гроші Росії на допомогу Україні

Загалом від початку повномасштабного вторгнення Мінфін України залучив до держбюджету $64,9 млрд зовнішнього фінансування. Найбільші донори — ЄС, США, МВФ, Канада, Японія, Світовий банк, Велика Британія й Німеччина.