UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Мінекономіки розповіли про нові програми підтримки бізнесу

Левову частину виплат планують провести до січня 2021 року.

Держава почала впроваджувати три нові програми підтримки українців, щоб нівелювати можливий негативний вплив січневого карантину. Більшість виплат планується зробити до кінця року. Про це зазначив очільник Мінекономіки Ігор Петрашко, йдеться на сайті міністерства.

Мова йде про програми: “Допомога працівникам та ФОП - 8000 грн”, “Допомога роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин” та “Одноразова компенсація суб’єктам господарювання ЄСВ”. 

Подача заявок на першу з програм (так звану “8000 тис”) продовжена до 31 грудня, на дві інші необхідно подати документи до 21 грудня.

“Такі терміни встановлені, оскільки більшість виплат ми плануємо здійснити до кінця року. По суті, до того моменту, коли люди підуть на січневий карантин. Наша ціль -  щоб підприємці і працівники отримали кошти до локдауну  і змогли пережити його в спокійному форматі. Ми намагалися зробити максимально спрощений порядок подачі заявок з мінімальним переліком документів”, - зазначив міністр.

Зазначається, що є чіткий Перелік видів економічної діяльності, які можуть постраждати у зв'язку з посиленням карантину і які підпадають під реалізацію програм( https://bit.ly/2WextdF). З урахуванням цього Переліку реалізовуються 2 програми - “8 тисяч” (через портал “Дія” та “Компенсація ЄСВ” (через регіональні ДПС). Третя програма “Допомога роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин” не прив’язана до Переліку та реалізується через регіональні Центри зайнятості. 

Читайте також: Гетманцев прокоментував рішення Ради щодо відстрочення касових апаратів для ФОПів

Повідомлялось, що заявки для оформлення одноразової матеріальної допомоги для ФОПів, а також найманих працівників успішно подали 33 тисячі українців.

Нагадаємо, 7 грудня президент Володимир Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, введених з метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусів SARS-CoV-2 "№ 1071-IX, який передбачає надання одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тис. грн найманим працівникам, які втратили частину заробітної плати внаслідок запровадження карантину, і фізичним особам-підприємцям (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину.

У той же час ФОП не зможуть отримати допомогу, якщо вони зареєстровані менш ніж за три місяці до вступу в силу цього закону; якщо в 2020 році сплатили ЄСВ за себе менш ніж за три місяці, а також якщо їх вид діяльності не підпадає під карантин.

Також документ передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину.

Зокрема, ця норма стосується підприємств, які (на час вступу в силу закону) вимушено скоротили або можуть скоротити тривалість робочого часу працівників з-за простою в зв'язку з впровадженням карантину.

Розмір допомоги розраховується пропорційно скороченню робочого часу працівника, але не може перевищувати 8 тис. Грн.

Крім того, закон передбачає одноразову компенсацію суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Розмір одноразової компенсації складе середньомісячну суму ЄСВ за розрахунками останніх 10 місяців.

Компенсації отримають ті компанії, які реально постраждають від введення карантину. Однак компенсація не надаватиметься, якщо по ЄСВ існує заборгованість.