UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Китаї спад виробництва через скорочення закордонних замовлень

Тренд падіння виробництва триває вже три місяці.

У грудні року, що добігає кінця, виробнича активність в Китаї знову впала. Таке скорочення спостерігається вже третій місяць поспіль. Наразі в країні розробляють новий план економічного розвитку на 2024 рік, пише Reuters.

Уточнюється, що основним чинником спаду є слабкий зовнішній попит: індекс нових експортних замовлень у грудні склав 45,8, скоротившись дев'ятий місяць поспіль.

"Деякі компанії в опитуванні повідомили, що скорочення закордонних замовлень і недостатній внутрішній платоспроможний попит є основними труднощами, з якими стикаються компанії", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, у листопаді споживчі ціни в Китаї впали найшвидше за останні три роки, в той час, як дефляція на підприємствах поглибилася через слабкий внутрішній попит.

При цьому, економіка Китаю все ще відчуває значний приріст. За попередніми оцінками, у 2023 році Китай зріс на 5%, подібні цифри очікують і у 2024 році.

Аналітики прогнозують, що уряд Китаю, який у жовтні оприлюднив плани випустити 1 трлн юанів ($140,89 млрд) суверенних облігацій для фінансування інвестиційних проєктів, ймовірно, зосередиться на більш фіскальних кроках для підтримки зростання в наступному році.

Повідомлялось, що уряд США запровадив жорсткі правила, щоб не дозволити Росії і Китаю використовувати американське обладнання для посилення свого оборонного сектору. Але дотримання цих правил не завжди ефективне. Тому інструменти американського виробництва продовжують з'являтися на російських ракетних заводах і в ланцюжку поставок Huawei.