UA / RU
Підтримати ZN.ua

В "Хмельницькобленерго" побоюються заниження цін державних обленерго через методологію RAB-тарифу

Регулятор на громадських слуханнях, присвячених впровадженню RAB-регулювання для операторів системи розподілу, запропонував методологію тарифу, який сприятиме заниженню вартості приватизації державних обленерго в 3 рази. Про це розповів фінансовий директор "Хмельницькобленерго" Вадим Данилків, передає «Дело ».

На його думку, НКРЕКП пропонує неринкові ставки повернення інвестицій, тому державне "Хмельницькобленерго" значно втратить в ціні при приватизації.

"Низька ставка повернення інвестицій на стару базу активів значним чином вплине на вартість нашої компанії при приватизації. Зараз регуляторна база активів "Хмельницькобленерго" буде оцінена трохи більше 8 млрд грн. Коли ми говоримо про прибутковість у 3-4%, це буде занижувати рівно в 3 рази вартість компанії, яку держава планує виставити на приватизацію", - каже Данилків.

Данилків зазначає, що з такою ставкою Україна не зможе бути конкурентною на інвестиційному ринку. За його словами, в 2018 році японська компанія Mitsubishi розглядала енергетичні активи в Україні і Бразилії і зробила вибір на користь Бразилії, де на відміну від української системи "COST +", ставка на повернення інвестицій становила 11% у доларах США.

Крім, того Данилків переконаний, що обленерго не зможе залучати кошти для оновлення активів при нормі прибутковості в 3%, так як банки не погодяться надавати кредити за такої прибутковості. Позиція Хмельницького оператора системи розподілу - нарахування менше 8% дохідності на стару базу активів при запровадженні стимулюючого тарифу.