UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Кабміні хочуть заборонити встановлювати в квартирах індивідуальне опалення

Уряд пропонує Раді обмежити перехід квартир на індивідуальне опалення.

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді запровадити комплекс обмежувальних заходів щодо переходу квартир на індивідуальне опалення і гаряче водопостачання.

Відповідну ініціативу викладено в законопроекті №3142 про зміни, що стосуються "удосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого гарячого водопостачання". Документ зареєстровано у ВР 29 серпня 2013 року.

Згідно з документом, органи місцевого самоврядування будуть затверджувати схеми теплопостачання населених пунктів з зазначенням зон, в яких повинні застосовуватися централізована або індивідуальна системи опалення. Якщо документ не затверджений, то за замовчуванням використовується тільки централізоване теплопостачання (якщо інше не закладено в проекті будинку).

Законопроект пропонує заборонити самовільне відключення споживачів від централізованих тепломереж і централізованих систем гарячого водопостачання. Відключення може проводитися тільки в тому випадку, якщо це дозволено схемою теплопостачання населеного пункту.

- За самовільну відмову від централізованого опалення будуть штрафувати

- Індивідуальне опалення стає українцям удвічі дешевше, ніж централізоване

Газопостачальним організаціям заборонено видавати техумови на підключення систем автономного теплопостачання та гарячого водопостачання, якщо перехід на них не передбачено схемою теплопостачання населеного пункту.

Крім того, уряд пропонує ввести штрафи за самовільне відключення від централізованих теплових мереж: для громадян у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів (340-1360 грн), для посадових осіб - у розмірі 50-100 мінімумів (850-1700 грн).

Штрафи для громадян за самовільне використання теплової енергії пропонується підвищити з 1-5 неоподатковуваних мінімумів (17-85 грн) до 5-20 мінімумів (85-340 грн), для посадових осіб - з поточних 3-8 мінімумів (51-136) до 10-30 мінімумів (170-510 грн).

Крім цього, в законопроекті №3142 передбачено введення штрафів за недопуск представників теплопостачальних організацій до лічильників тепла і використання теплоустановок. Для громадян такий штраф складе 20-50 мінімумів (340-850 грн), для посадових осіб - 30-80 мінімумів (510-1360 грн).

Разом з тим уряд має намір підвищити відповідальність за порушення правил користування житловими приміщеннями: їх самовільне перепланування і переобладнання; безгосподарне утримання; порушення правил користування інженерним обладнанням; порушення норм санітарного утримання сходових кліток, ліфтів, під'їздів, прибудинкових територій. Штраф за такі правопорушення для громадян пропонується підвищити с1-3 мінімумів (17-51 грн) до 20-80 мінімумів (340-1360 грн), для посадових осіб - з поточних 3-7 мінімумів (51-119 грн) до 50-100 мінімумів (850-1700 грн).

На думку Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, яка розробила документ, перехід квартир на автономне опалення несе екологічні ризики, веде до розбалансування централізованих систем теплопостачання і заважає диверсифікації видів палива, що використовуються для теплопостачання. Зокрема, за її даними, перехід на автономне опалення веде до підвищення концентрації діоксиду азоту в приземному шарі атмосфери в 20 разів у порівнянні з централізованим опаленням.

Як повідомляло DT.UA, в Україні склалася ситуація, коли люди масово відмовляються від централізованого опалення на користь індивідуального через дешевизну останнього. Справа в тому, що для індивідуального опалення використовується газ за ціною 725 грн за тисячу кубометрів. А в тариф на централізоване опалення закладена ціна газу 1309 грн. !zn

Читайте також:

Після введення "економічно обґрунтованих" тарифів комуналка подорожчає на третину

За ремонт тепломереж і водопроводів будуть брати гроші зі споживачів