UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Кабміні будуть сприяти підготовці робітників за німецькими стандартами

Україна відповіла на німецьку ініціативу.

Україна розгляне можливість підготовки виробничих кадрів за затребуваними спеціальностями за німецькими стандартами, повідомляє прес-служба уряду.

"За пропозицією німецької сторони, до порядку денного двосторонніх відносин внесені питання сприяння підготовки виробничих кадрів в Україні – за найбільш затребуваними спеціальностями за німецькими стандартами", – сказано в повідомленні.

Німеччина входить у п'ятірку найбільших інвесторів України, причому дві третини капіталу, вкладеного німецькими компаніями, вкладені в промислові проекти.

Раніше повідомлялося, що Україна стала джерелом робочої сили для Центральної Європи. Образ українців серйозно змінився в регіоні. В той час, як країни Центральної Європи намагаються заблокувати рішення ЄС про квотному розподіл біженців з Сирії та Іраку, Україна стала джерелом бажаних іноземних робітників.

Раніше польське видання Newsweek.pl писало, що в Польщі зареєстрували рекордну кількістьзаробітчан з України. Польські компанії у 2016 році прийняли на роботу 1,3 мільйона працівників, які приїхали з України, Білорусі та Молдови.

Видання Gazeta Wyborcza писало, що Польщі доведеться поборотися за українських заробітчан. Видання зазначає, що скоро Польща може втратити українських працівників. Адже представники країн ЄС у листопаді підтримали скасування віз для України. Це означає, що більше людей зможе безперешкодно подорожувати по Європі. Це не означає безперешкодний доступ до європейського ринку праці. Однак, ті, хто зараз працює в Польщі, можуть вирішити перебратися до більш багатих країн Західної Європи. Українські портали праці рясніють пропозиціями з Німеччини, Австрії та Чехії.