UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Європі вже використали чверть газу, що закачали на зиму

Такі темпи пояснюються тим, що європейські країни змушені спустошувати свої сховища прискореними темпами на тлі низького наповнення ПСГ російського Газпрому, що розташовані в Європі.

Станом на початок грудня з європейських підземних сховищ газу вже відібрано приблизно 25% обсягу газу, який був закачаний до поточного опалювального сезону. Про це повідомив керівник компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

"За даними Gas Infrastructure Europe, станом на 6 грудня з європейських підземних сховищ газу було відібрано приблизно 25% обсягу газу, закачаного протягом цьогорічного сезону закачування", - зазначив він.

Такі темпи відбору газу, за словами Макогона, можна пояснити тим, що європейські країни змушені спустошувати свої сховища прискореними темпами на тлі низького наповнення ПСГ російського Газпрому, що розташовані в Європі.

Читайте також: Газпром відбирає газ зі своїх і без того критично порожніх європейських сховищ - ОГТСУ

"Це можна пояснити лише низьким рівнем наповнення ПСГ та прискореним відбором газу через недостатні обсяги постачання. Причому обсяги газу в ПСГ Австрії, Німеччини, Нідерландів, що підконтрольні «Газпрому», суттєво нижчі за показники минулих років", - зазначив він.

Макогон наголосив, що ситуація могла б бути (і може бути) іншою, якби українська ГТС використовувалася на повну потужність.

"Українська ГТС здатна прокачувати до 250 млн куб. м газу на добу, що майже вчетверо більше за добові обсяги транзиту, зафіксовані на початку листопада цього року (57 млн куб. м/добу). Для цього не потрібні обхідні газогони – цілком достатньо нашої ГТС, яка безперебійно транспортувала газ до країн ЄС десятки років.", - підкреслив Макогон.

Нагадаємо, раніше Сергій Макогон навів статистику, яка свідчила, що попри політичні заяви Газпрому про початок закачування газу до своїх підземних газових сховищ у Європі, на практиці вони почали спустошуватися.

Він також спростував заяви Газпрому про збільшення поставок газу в Європу. Насправді російський газовий монополіст не бронював додаткових обсягів транзиту, а просто повернулася до законтрактованих обсягів

Як писало видання Bloomberg, РФ чітко дає зрозуміти європейським партнерам, що   збільшення постачання газу можливе за умови, що європейський регулятор схвалить сертифікацію оператора "Північного потоку-2".